BattlefieldBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На приказка с Шерифа

5 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

На приказка с Шерифа - Page 2 Empty Re: На приказка с Шерифа

Писане  _¦•••SHERIFA•••¦_ Сря Яну 26, 2011 2:28 pm

Е, за такива като теб и мен... е все тая откъде е, и за каква платформа се активира ( Steam, EADM, etc. ). Но има някои „маниаци“, които ОБЕЗАТЕЛНО ВСИЧКО искат да им е в Steam акаунта и бъде сигурен, че €50 за BF3 ще ги дадат, като излезе... Ама в кутийка успех да взема нещо повече, ОСВЕН:

На приказка с Шерифа - Page 2 3-gillette_fusion_21

What a Face
_¦•••SHERIFA•••¦_
_¦•••SHERIFA•••¦_

Брой мнения : 26
Join date : 14.05.2010
Местожителство : • http://bit.ly/selling_steam_accounts •

http://• http://bit.ly/selling_steam_accounts •

Върнете се в началото Go down

На приказка с Шерифа - Page 2 Empty Re: На приказка с Шерифа

Писане  Hi-Jack Чет Яну 27, 2011 8:19 pm

Ще се върна към началото на темата. Very Happy
SHERIFA написа:От един EA акаунт може да закупиш колкото поискаш BC2s, както и стотици други игри по 100+ пъти всяка една. Key-ят знаеш, че си го получаваш по е-поща. И за всяко едно повтарящо се копие на игра, но с различен key, си го получаваш на пощата order-а.

Купуваш 100 пъти BC2, един път активираш key-я в акаунта си, останалите 100 НЕ се „самоактивират“, а си остават неизползвани, нищо че са закупени от един и същи акаунт. 99-те могат да се продадат / подарят ( lol ) на който и да е било и той сам да си ги активира. А не ти ръчно да правиш 99 акаунта и да ги активираш тея 99 key-я ( както в случая си постъпил, но само с 1 key ).
Позволи ми да не се съглася. Както каза ZeddBG :

ZeddBG написа:При положение, че си имат база от данни на акаунтите, и кой какво си е купил, е логично и съвсем нормално, а и лесно да се направи, когато сложиш нещо в кошницата, което вече имаш в акаунта си, системата им да те предупреди.
Това и се получава - системата те предупреждава и не ти дава да купиш втори път нещо, което имаш в акаунта си.

На приказка с Шерифа - Page 2 Ea3b


И сега за какъв бъг говоря. Имам Limited изданието на ВС2 и обикновеното на МОН , но мога да си купя (само още веднъщ, разбира се) обикновеното на ВС2 и Digital Deluxe Edition на МОН.


На приказка с Шерифа - Page 2 Ea4a

Виетнам също мога да купя, независимо че вече го имам. Неговия ключ , който се получава на имейл, сигурно мога дам на друг. Но Виетнам не се появява като отделна игра в ЕАДМ.

Аз имах ВС2(Limited) и от любопитство взех,че купих с тази оферта ВС2 (обикновено) и МОН (обикновено).Като се логнах в ЕАДМ, видях че вече имам в него две ВС2 (Limited и обикновено) и МОН без да въвеждам никакви cd-key. МОН изтеглих от ЕАДМ,инсталирах и влязох в сървър без да ми иска да пиша ключа. А и в ЕАДМ може да се види cd-key на всяка игра. Не виждам начин, как ще се даде на друг, като ключа е вързан към този акаунт в момента на покупката и играта се появява в ЕАДМ и без да се въвежда ключа. А ако може, какво се получава ако го дадеш ключа на друг - играта изчезва ли от ЕАДМ или продължава да стои там ?

Обърнах към поддръжката на ЕА за да прехвърлят новата ВС2 (обикновено издание) на нов акаунт. Ето част от разговора :

Hi-Jack: today I bought that offer for medal of honor and battlefield bad company 2
Hi-Jack: i have battlefield bad company 2 already on my account
Hi-Jack: so I wonder if it's able to move the CD key to another account?

EA: Do you want to transfer your games to another EA account ?
Hi-Jack: only the new battlefield bad company 2 from the offer,not medal of honor
EA: I am sorry but it is not possible to transfer games from one account to another.
Hi-Jack: So I will have 2 battlefield bad company 2 games on my account and it won't be possible to transfer the new to another account?
EA: Have you actually purchased two copies of the game ?
Hi-Jack: yes,I bought the limited edition by pre-ordering and the normal edition today from the offer which comes with Medal of Honor
EA: You see, technically, it is not possible to register two copies of the same game under any account. As due to a glitch, you have been able to.
Hi-Jack: so it seems i have to stay with 2 same games in 1 account
EA: As you have put your money on both games, I can do something for you.
Hi-Jack: yes?
EA: As you have installed the limited edition under this account, I am going to disable the standard edition from this account and then I will add a digital download of the standard edition to any other account of yours.
EA: Will that be good ?

Hi-Jack: yes

При логване в новия акаунт се оказа,че ключа е различен от този, който аз имах за тази игра. Сега да не се окаже,че имам излишен ключ за ВС2 и мога да го дам на друг. Very Happy

steffo написа:Шерифът е абсолютно прав.С един акаунт можеш да поръчаш неограничен брой игри в ЕА магазина.
Е да, шерифа е Top Seller и затова някои априори му се доверяват, за разлика от мен. ИМХО Very Happy

Аналогично е и при Steam, но там има опцията "като подарък" ,чрез която може да се купи дадена игра безброй пъти. Аз съм се възползвал от нея многократно за да подаря (подчертавам подаря, а не продам) някоя игра. Към настоящия момент е по-добре да имаш игрите си в Steam (в един акаунт Very Happy ), отколкото в ЕАДМ, но дали си заслужава по-високата цена всеки ще реши сам за себе си.




Последната промяна е направена от Hi-Jack на Пет Яну 28, 2011 11:41 am; мнението е било променяно общо 1 път

Hi-Jack

Брой мнения : 52
Join date : 31.08.2010

Върнете се в началото Go down

На приказка с Шерифа - Page 2 Empty Re: На приказка с Шерифа

Писане  steffo Пет Яну 28, 2011 10:11 am

1. Правиш си еа акаунт.
2. Купуваш 100 игри.
3. Имаш 100 ключа които можеш да продадеш ако не са използвани.

1. Имаш акаунт с активирана игра.
2. Не можеш да купиш същата игра през еа стор
3. Не купуваш играта през еа стор с този акаунт.

Просто и ясно!

Дали имат бъг/ове/ в системата за онлайн пазаруване ми е трудно да кажа, аз лично до момента не съм се сблъсквал с такива.
steffo
steffo
xX[BG]Xx

Брой мнения : 145
Join date : 25.09.2008
Age : 54
Местожителство : Попово, България

Върнете се в началото Go down

На приказка с Шерифа - Page 2 Empty Re: На приказка с Шерифа

Писане  _¦•••SHERIFA•••¦_ Пет Яну 28, 2011 12:38 pm

True.

„Бъг“ щеше да има, ако се пазаруваше с европейски кредитни карти в американският EA Store Very Happy. Там е работата, че аз лично нямаше да ходя да купувам баш игри, а ако ставаше... я iPhone-че, я други приложения ( не за телефони ), я други джунджурии и т.н. в долари Shocked.
_¦•••SHERIFA•••¦_
_¦•••SHERIFA•••¦_

Брой мнения : 26
Join date : 14.05.2010
Местожителство : • http://bit.ly/selling_steam_accounts •

http://• http://bit.ly/selling_steam_accounts •

Върнете се в началото Go down

На приказка с Шерифа - Page 2 Empty Re: На приказка с Шерифа

Писане  Hi-Jack Пет Яну 28, 2011 4:19 pm

steffo написа:1. Правиш си еа акаунт.
2. Купуваш 100 игри.
3. Имаш 100 ключа които можеш да продадеш ако не са използвани.

Просто и ясно!
1.Правя си еа акаунт.
2. Искам да си купя 100 игри. ( ВС2 )

На приказка с Шерифа - Page 2 Ea5a


Не ми дава да сложа в кошницата повече от една ВС2.
Ако купя една ВС2 и се опитам да повторя покупката на друга ВС2 от същия акаунт, няма да ми разреши.


Hi-Jack

Брой мнения : 52
Join date : 31.08.2010

Върнете се в началото Go down

На приказка с Шерифа - Page 2 Empty Re: На приказка с Шерифа

Писане  steffo Нед Яну 30, 2011 8:14 am

значи системата е променена вече и не можеш да си купуваш неограничен брой ключове дигитално.
steffo
steffo
xX[BG]Xx

Брой мнения : 145
Join date : 25.09.2008
Age : 54
Местожителство : Попово, България

Върнете се в началото Go down

На приказка с Шерифа - Page 2 Empty Re: На приказка с Шерифа

Писане  Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите